Zde uvádíme několik typů na strávení letních dnů:

 

Okolí lipenského jezera je jistě ideální pro každodenní jízdy na kole. Šumava nabízí trasy pro profesionály i pro méně náročné kolaře. Klikněte si na obrázek a určitě si výlet podle vašich schopností a požadavků najdete.
Pokud zatoužíte vyzkoušet si své vodácké dovednosti a projet se krásnou přírodou na kánoi či raftu, využijte možnosti sjet si řeku Vltavu a zpestřit si tak pobyt v penzionu Rak. Na recepci penzionu Rak Vám rádi poskytneme informace o půjčovnách lodí.
Jestliže patříte k lidem, kteří mají rádi adrenalin máte možnost vyzkoušet rafting na divoké vodě. Sjíždění slalomové dráhy, hry nebo závody na raftech. Zábavu si zde najdou jak děti tak dospělí. Vše pod dohledem zkušených instruktorů.
Další možností, jak strávit letní den na Lipně, je plavba plachetnicí. Po včasné rezervaci Vám rádi zprostředkujeme její zapůjčení. Hladina Lipna k tomuto zážitku přímo láká. Ne nadarmo jej lidé nazývají "české moře".
Co potřebuje rybář? Prut, naviják, vlasec a háček, ale hlavně mít kde chytat. Náš penzion je vzdálen od Lipenského jezera, co by prutem dohodil. Pojďte hodit za hlavu všední starosti a podlehněte své vášni.
Golfové hřiště a zároveň Lipno Golf Club se nachází u Lipenské přehrady a je vzdálen jen pár minut jízdy autem od našeho penzionu. Pokud jste zkušený hráči nebo chcete golf jen vyzkoušet tak není nic jednoduššího.
Že už máte dost vody, kola, auta a chtěli byste vyzkoušet něco jiného. Co se projet po šumavských loukách a lesích v lokalitě Českého Krumlova a prohlédnout si krajinu pěkně shora.
V našem penzionu je pro Vás připraveno víceúčelové hřiště kde si můžete aktivně odpočinout při hraní tenisu.
Start, klopenka, drift, překlopit, drift, zatáčka, rubat, klopenka, drop, točka, přejezd, rubat, lávka, skočka ... cíl. Že nevíte o co jde? Pak vyzkoušejte jízdu v bikeparku. Instruktor Vám vysvětlí a naučí krok po kroku techniku jízdy downhillu.
Nevadí Vám výšky? Tak pro Vás máme dobrodružství, při kterém Vám stoupne hladina adrenalinu v těle. Nedaleká skaliska jsou ideální lokalitou pro lezení, slaňování, ale i bouldering. Zkušený instruktor bude dohlížet na Vaši bezpečnost.
Jestliže jste hravý, je Vás minimálně 6 a ještě jste nevyzkoušeli paintball tak nyní můžete začít. Paintball je kombinace kolektivního sportu spojené se zábavou.
Výlety do krásné Šumavské krajiny. Nordic Walking je velmi přirozená forma pohybu. Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až 90 % svalů. To vše zajistí den plný zábavy, nových zážitků a dovedností.
Pokud bude vhodné počasí pak lze zkusit landkiting nebo powerkiting. Pokud se Vám tento sport líbí a nikdy jse ho nezkusili. Zařídíme Vám intenzivní kurz pro všechny začínající kitery, kteří se chtějí bezpečným způsobem seznámit s kitingem.
Lipenské jezero díky své nadmořské výšce patří k nejoblíbenějším místům pro windsurfing v České Republice. Windsurfing se provozuje zejména ve dvou oblastech Černá v Pošumaví a Kovářov. Vzhledem k tomu že penzion Rak se nachází v Černé v Pošumaví přímo u Lipenského jezera je ideálním místem pro Vaší letní dovolenou.

 

 

3D prohlídka našeho penzionu
facebook

Najdete nás

kontakt

Kontakt

Penzion RAK
Jestřábí III.
382 23 Černá v Pošumaví

+420 724 860 727
+420 724 860 727
info@ubytovani-rak.cz

Penzion RAK © 2013